Sport szkolny
tu najnowsze wiadomości sportowe z naszej szkoły
24 maja na boisku LKS Pawłów odbył się finał powiatu raciborskiego piłki 5-osobowej uczniów szkół podstawowych.
Frekwencja dopisała – na starcie stanęli wszyscy mistrzowie gmin –7 druzyn z Pawłowa, Tworkowa ,Gamowa , Krzanowic , Kuźni Raciborskiej ,Zawady i Kobyli .
Ten swoisty maraton piłkarski wygrali gospodarze wysoko wygrywając wszystkie mecze strzelając w turnieju w sumie 24 bramki.
Oto wyniki grupy 1: tabela :
Tworków – Krzanowice 2-2 1.Tworków 4pkt/10-3
Gamów – Tworków 1-8 2.Krzanowice 4pkt/3-2
Gamów – Krzanowice 0-1 3.Gamów 0 pkt/1-9
Wyniki grupy 2: tabela:
Kuznia – Zawada 3-3 1.Pawłów 9pkt/21-3
Pawłów – Kobyla 9-1 2.Zawada 4pkt/10-9
Pawłów – Zawada 6-1 3.Kuznia R 4pkt/8-12
Kuznia – Kobyla 4-3 4.Kobyla 0pkt/4-19
Pawłów – Kuznia 6-1
Zawada-Kobyla 6-0
MECZ O 1 MIEJSCE i awans do rejonu :
PAWŁÓW – TWORKÓW 3-1
Koncowa kolejność :
- Pawłow
- Tworków
- Zawada
- Krzanowice
- Kuznia R
- Gamów
- Kobyla
Skład mistrzów powiatu raciborskiego:Marcin Majnusz,Karol Przybyła ,Tomasz Stanik,Patryk Kuroczik , Mariusz Bajer ,Daniel Dokupil ,Błazej Pelczar ,Jan Lazar , Mateusz Sobocik, Dariusz Tyc , Robert Mizioch
Cztery dni pozniej odbył się finał rejonu również w Pawłowie gdzie gościły tym razem ekipy : gospodarzy , Raciborza (SP 18), Jejkowic i Czerwionki.
Klasą dla siebie byli Raciborzanie wyraznie przewyższając inne druzyny .
W finale rejonu :
O 1 miejsce Racibórz pokonał Czerwionkę 8-1
O 3 miejsce Pawłow pokonał Jejkowice 3-1
PAWŁÓW Z DWOMA PUCHARAMI !!!
ŚWIETO FUTBOLU W PAWŁOWIE
WIELKIE ZWYCIĘSTWO W POWIECIE
RACIBORSKIM KLAS V-VI
Podwójnym sukcesem uczniów z Pawłowa zakończyły się powiatowe eliminacje turnieju,, O Puchar TP’’ im.Marka Wielgusa na boisku LKS Rudnik .
W upalne majowe przedpołudnie 13 druzyn z powiatu raciborskiego rywalizowało o awans do finału wojewódzkiego w Częstochowie . Uczniowie IV klas przez 7 godzin walczyli o puchary , dyplomy i prestiż .
Dziewczęta z Pawłowa wygrały turniej po zwycięstwach nad Rudami 2-0 i Tworkowem 2-1 oraz zremisowały z Samborowicami 1-1 i Gamowem 0-0 .
Sandra Krupa i Natalia Trojanska – obie z Samborowic zostały wybrane najlepszymi zawodniczkami w turnieju a Emilia Strzeduła z Pawłowa najlepszą bramkarką .
Rywalizacja chłopców była niesamowicie emocjonująca i stała na wysokim poziomie .
Grupę pierwszą wygrali chłopcy z Pawłowa gromiąc 9-1 Tworków i pokonując 3-0 Racibórz .W meczu o awans do finału zremisowali z Rudami 2-2 i dzięki lepszemu bilansowi bramek to Pawłów zagrał w decydującym starciu w turnieju z mistrzem grupy drugiej Kuźnią Raciborską . W tym starciu padła tylko jedna bramka , którą zdobył Paweł Gawełek z Pawłowa zapewniając drużynie awans do finałów województwa śląskiego a sobie tytuł ,,Króla Strzelców ‘’ za 10 bramek zdobytych w tym turnieju .
Oto kolejność kolejność turnieju dziewcząt :
- SP Pawłów
- SP Samborowice
- SP Gamów
- SP Rudy
- SP Tworków
Kolejność Kolejność turnieju chłopców :
- SP Pawłów
- SP Kużnia Raciborska
- SP Rudy
- SP Gamów
- SP Racibórz
- SP Rudnik
- SP Tworków
- SP Pogrzebien
Oto nazwiska podopiecznych Wojciecha Zalewskiego z Pawłowa ( na zdjęciu):
Dziewczęta -Emilia Strzeduła , Paulina Burdzik , Patrycja Majewska , Paulina Gawełek , Agata Kurzeja,Angelika Łaskarzewska , Martyna Wilczek , Malwina Zuber ,Sandra Cyrupa , Aneta Jurgowska .
Chłopcy – Dawid Grabowski , Patrick Gwóźdź ,Dawid Dokupil ,Dawid Przybyła , Marek Kitel ,Patryk Krauwurst, Bartek Cycoń ,Paweł Gawełek ,Mateusz Dłuzniak ,Mateusz Sopel